Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilních telefonů na životní prostředí
Členové přírodovědného kroužku se proměnili v LOVCE A SBĚRAČE a ve svém okolí „loví“ vysloužilé mobilní telefony, které se nejčastěji nachází v pravěké jeskyni zvané šuplík.
Přineste je prosím i Vy v lednu či únoru do školy (můžete je odevzdat včetně baterií a nabíječek), kde je uložíme ve sběrné nádobě na chodbě a v březnu předáme k recyklaci. Předat je můžete paní školnici nebo vedoucí přírodovědného kroužku paní učitelce Mikové (děti nemine drobná odměna).
Bádáme, zda můžeme sami něco udělat, aby byl svět o něco lepší? Důležité je uvědomění, že moje činy mají důsledky. Nejen pro mě a moje prostředí, ale i pro ostatní. Cílem kampaně je přiblížit, jaké množství materiálů, tedy i nerostných surovin, musí být zpracováno při výrobě mobilního telefonu. A také kolik energie je k tomu potřeba vynaložit. Jsou to skutečně velké čili mamutí hodnoty. Snažíme se názorně si ukázat, že mnohem šetrnější je k výrobě nových produktů využívat materiály získané recyklací. A ještě důležitější je vsadit na rozumnou spotřebu. To se týká rovněž mobilních telefonů – i děti by měly vědět, jak důležité je se o ně dobře starat, aby jim déle vydržely, a ony pak nezatěžovali přírodu tím, že si každý rok budou pořizovat nový telefon.
Děkujeme Vám za příspěvek k ochraně přírody!